עור

העור בפן הפיזי:

העור משמש כחוצץ בין האדם לבחוץ לו. מגן על האיברים הפנימיים מפני חדירה חיצונית של חיידקים, חומרים ומזהמים למיניהם, מסוות חום וקור.
העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף. משקלו פי שלוש ממשקל הכבד – הכבד הוא האיבר הגדול ביותר בגוף אחרי העור.

השפעת המזון על העור:

העור נבנה ומתחדש באמצעות תזונה ( וחמצן ) . המזון בסופו של תהליך העיכול הופך לדם וחומרי הזנה הבונים את כל הגוף, כולל העור אשר מקיף אותו.     
ישנם מזונות המשפיעים לרעה ומחמירים בעיות עור. הרופא הסיני מאבחן את סוג בעיית העור ומתאים תזונה.

השפעת הנפש על העור:

העור מהווה חוצץ גם הפן הנפשי, הוא יוצר את הגבול בין ה " אני " לבין  ההשפעות החיצוניות / הסביבה. למשל אדם במצב מצוקה נפשית מתמשכת בשל אי השתלבות בסביבה מסוימות, או בשל התנגדות לחבור לאדם או מצב מסוים, עשוי לפתח תסמינים עוריים ( למשל פסוריאזיס). זה קורה כי הנפש / האיברים הפנימיים בניסיונם לשמור על עצמם מפני פגיעה מתמשכת, הם דוחפים את המתח מהם והלאה הכי רחוק אשר ניתן, אל הפריפריה, אל העור.

דוגמה באשר למנגנון הפעולה של האיברים בהקשר לתופעות עוריות על רקע נפשי ופיזי- על פי הרפואה הסינית:

הלב שולט על זרימת הדם ועל כלי הדם. בדם יש את המרכיבים החיוניים לבניית והזנת העור. בעיות רגשיות גם הן קשורות  ללב. הלב מהווה את משכן הנפש. כאשר הלב נמצא במשבר מתמשך או אפילו בפחד גדול פתאומי, לא נופתע לראות את התסמינים על גבי העור.

הכבד אחראי בין היתר על  ניקוי הדם ומקצב אחיד של זרימתו בגוף. בפן הנפשי הוא אחראי לתחושות כעס ותסכול, כעס ותסכול יוצרים תקיעות בזרימה בגוף. מכיוון שזרימת האנרגיה בגוף נושאת איתה דם וחומרים מזינים, אז כאשר יש תקלה בהזרמת האנרגיה, נראה פגיעה בעור- בין היתר: אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס.

רפואת העור הסינית נחקרת שנים ונמצאת כיעילה ובטוחה לטיפול בבעיות עור. היא זוכה ליישום בבתי חולים ובקליניקות פרטיות בארץ ובעולם.

ארבעת היתרונות הייחודיים לרפואה הסינית בטיפול בבעיות עור:

 1. יתרון חשוב מכל הוא שהטיפול הוא בגורם לסימפטום בעור ולא במתן התייחסות בכדורי ( כברפואה אחרת לצורך השתקת התלונה).
 2. הרפואה הסינית לטיפול במחלות עור בבואה לטפל בתלונה, היא מאבחנת את האדם על אורחות חייו, הרגלי תזונתו, עברו הרפואי, הדרך בה הוא התנהל ואשר הביאה אותו אל תלונתו כיום. במקביל, נעשית התייחסות להתאמה מלאה לשילוב הטיפול הסיני לכדורים ולטיפול אחר אשר מקבל האדם.
 3. מהיתרונות הבולטים ברפואת העור ברפואה הסינית הוא בכך שכאשר הרופא הסיני מתייחס לתלונת המטופל, הוא בודק את מכלול מערכות האדם ( כאמור בסעיף הקודם) וכך בעצם הוא מזהה את שרשרת התהליכים אשר יצרו את התלונה וכאשר הוא מטפל בתלונה הספציפית, בעצם הוא יוצר תהליך הבראה של מכלול מערכות הגוף והנפש  ובכך " על הדרך " מטופלות ונעלמות תלונות / מחלות אחרות מהם סובל האדם.
 4. הטיפול ברפואה הסינית נעשה באמצעות גישה בריאה המחזירה את הבריאות האמיתית, השורשית ולא במתן כדורים או זריקות למיסוך והשתקת התלונה ואינו גורר אחריו תופעות לוואי או סיכונים.

כיצד עוזר הטיפול ברפואה הסינית לריפוי העור?

רפואה סינית אינטגרטיבית- שילוב ממצאי שתי רפואות שונות המביא להצלחה:

האבחון בקליניקה כולל את ההיסטוריה הרפואית, טיפולים תרופתיים אשר הוא לוקח מאת הרפואה הקונבנציונאלית ובמקביל, אבחון מעמיק עם כלי הרפואה הסינית.

בהמשך לאבחון, הטיפול הסיני האינטגרטיבי יפעל לווסת ולתקן ואת יחסי הכוחות בין האיברים הפנימיים ולהביא לביטוי  חיצוני אל העור.

 • כלי הטיפול העיקריים: דיקור, צמחי מרפא, תזונה וטווינה / שיאצו.
 • דיקור סיני ( או דיקור יפני ) לטיפול בבעיות עור – הדיקור משתמש באנרגיה הפנימית של הגוף. באמצעות הדיקור  שולחים מסרים פנימיים למוח / לאיברים הפנימיים להתחיל לבצע שינוי בהתאמה לאבחנה.
 • קיימות נקודות דיקור בעלות אוריינטציה ספציפית לטיפול בעור. הנקודות נבחרות על פי ממצאים אינדיבידואליים.
 • צמחי מרפא – פורמולת ( צירוף מספר צמחים ) צמחי מרפא תותאם על פי הצורך. בין יתר הצמחים: נוגדי דלקת, צמחים לאיזון מערכת החיסון כנגד חיידקים, פטריות וצמחים לטיפול ברקמות הפגועות.
 • צמחי המרפא כולם צמחים תקניים ומאושרים על ידי משרד הבריאות וכוללים את כל ההכשרים הדתיים.

צמחי המרפא ניתנים בשני מקרים:

      1. מתן באופן זמני על מנת לתמוך בפעולת הדיקור. הגוף במקרים מסוימים חסר בחומרים חיוניים לצורך יצירת השינוי המתבקש ולכן יש צורך לתמוך בו

      2. פעולת הדיקור משתמשת בחומרים ( הצמחים) האלה לטובת ניתוב ההזנה לאיברים הפנימיים אשר כל אחד מהם ( מהאיברים ) אחראי על תפקודים ספציפיים בתהליך הריפוי.

 • מצמחי המרפא מורכבת משחות לטיפול חיצוני. המשחות טבעיות לחלוטין – לא כוללות סטרואידים או קורטיזונים.
 • תזונהתזונה היא המרכיב החשוב ביותר בטיפול במחלות עור. בהמשך לתהליך עיכול התזונה נוצר הדם. הדם  בונה  את הרקמות, הגידים, הרצועות והעצמות, ובכלל את האדם כולו. בדם נמצאת גם הנפש לכן יש חשיבות לתזונה ממוקדת לצורך הבראה ממצב מסוים.

      לכל איבר בגוף יש צורך במרכיב אנרגטי אחר מתוך המזון. כאשר איבר מסוים לא מקבל או מקבל  יותר מדי מזון ספציפי, הוא יוצא מאיזון ומביא איתו את השלכותיו על ידי תסמינים ספציפיים לו.

סובל/ת מבעיות בעור ומחפש/ת פתרון שורשי, אמיתי ?

הטבה ייחודית לפונים דרך האתר – יעוץ מקצועי חינם ובנוסף 10% הנחה על אבחון וטיפול – פנה/י עכשיו ונחזור אלייך בהקדם!

רפואה סינית כי זה עובד