הרפואה הסינית

מהיכן מגיעה הרפואה הסינית וכיצד היא מועילה?

אקופונקטורה מורכב מהמילים הלטיניות: Acus = מחט ו- Punger = לדקור.

הדיקור נעשה על ידי מחטים סטריליות, חד פעמיות.

הרופאים הסיניים בעת העתיקה גילו מערכת זרימה "מרידיאנים" (אפשר כמעט להקבילה לסוג של למערכת העצבים המוכרת לנו היום) אשר מהוות למעשה מסלולי אנרגיה היוצאים מהאיברים הפנימיים וחוזרים אליהם – לכל איבר יש מסלול משלו. ישנם מסלולים נוספים אשר אין להם קשר לאיברים הפנימיים אך גם הם משפיעים על האיברים ומושפעים מהם.

על גבי כל מסלול ישנם נקודות כאשר לכל נקודה (כאשר מדקרים אותה) יש השפעה על האיבר עצמו ועל יתר האיברים. לדוגמה: על המסלול ( מרידיאן) של שלפוחית ישנם 67 נקודות דיקור כאשר לכל נקודה יש השפעה שונה מכל נקודה אחרת מתוך 67 הנקודות. דיקור נקודה ספציפית מעורר את מערכת העצבים הרלוונטית להעביר שדר אל המוח לצורך שחרור חומרי ריפוי על פי צרכי הנקודה אשר נדקרה.

הטיפול כולל דיקור של מספר נקודות כאשר לכל נקודה יש אינטראקציה עם הנקודות האחרות ועל ידי כך מלמד את הגוף לאזן את עצמו ולחזור למצב בריא.

תרגישו טוב תוך פחות מדקה! – במקרי כאב, מיד עם החדרת המחט המטופלים מדווחים על ירידה בעוצמת הכאב עד ל 99% ולכל הפחות עד ל 70%.

 נבחרים בהתאמה על פי כל מקרה ספציפי. את הפורמולה מכינים בבית מרקחת על פי הנחיות המטפל.

פיזיותרפיה סינית. הטווינה היא עבודה על גבי המרידיאנים ונקודותיהם על ידי עיסוי ולחיצות במגוון טכניקות. הטיפול פותח ומזרים דם, משחרר כיווצים וכאב.

medical-herbs

על פי הרפואה הסינית לכל פריט מזון יש השפעה שונה על כל איבר פנימי, למשל: חום, קור, צבע המאכל ועוד.. לכל איבר יש את הצרכים שלו, לכן לאחר אבחון התלונה יותאמו פריטי מזון ייחודיים להשפעה רצויה על כל איבר.

דיקור חוסך לכם הרבה כסף וזמן:

הריפוי הסיני האינטגרטיבי חוסך הרבה כסף וזאת מכיוון שהוא מספק מענה מערכתי ושורשי. גם אם האדם התלונן על בעיה אחת ספציפית, עצם זה שהרופא הסיני חוקר לשורש הבעיה (ולא מטפל בסימפטום) הוא יוצר תיקון פנימי מערכתי ומשפר את תפקודי הגוף הכלליים וכך נחסכים הוצאות על כדורים ותופעות הלוואי אשר מהוות פגיעות נוספות המצריכות התייחסות. ימי אשפוז והיעדרות מהעבודה בהווה ובעתיד.

saving
אייל 32 הגיע אלי עם תלונה על מיגרנות, על מנת לטפל במיגרנה עבדתי על איזון מערכות הגוף אשר הביאו למיגרנה, וכך בעצם "על הדרך"  ניקיתי את הגוף ממספר תחלואים כמו למשל הוא סבל גם מעומס במערכת העיכול וגם מליחה ולחץ דם עבורם הוא היה מטופל בכדורים מאת רופא המשפחה שלו. להפתעתו ולשמחתו גם מחושים אלה נעלמו גם יחד עם המיגרנה וזה כי הטיפול מטפל בשורש הבעיה ושורש הבעיה זה לא הכאב עליו התלונן המטופל (זה רק הסימפטום) אלא תהליכים שנוצרו והתווצרו עם הזמן ולבסוף צצו ככאב מיגרונטי. למעשה בטיפול עבור בעיה אחת, אייל עבר טיפול מערכתי.
סיגל בת 58 עם בעיות כרונית של העור. האבחון היסודי לא רק פתר לה את בעיית העור אלא תהליך האבחון והטיפול בעצם הביאו להבראה ולהקלה גם של בעיות נוספות אשר סבלה מהם, כגון: בעיות עיכול, עצירות כרונית, בעיות שינה, מיגרנות, חרדות, קשקשת וכאבי מפרקים.

תהליך האבחון:

מעמיק ומקיף את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, תזונתו, אורח חייו ועוד. כמטפל אינטגרטיבי אני משתמש בהכשרתי לתשאול ואבחון הן ברפואה מערבית והן בהכשרתי ברפואה הסינית. לדוגמה: אני מבקש מהמטופל להביא עימו לפגישת האבחון תוצאות בדיקות מעבדה / צילומים / סיכומים רפואיים את ממצאיהם אני משלב בבדיקות אשר אני עורך בתחום הרפואה הסינית. שילוב משמעותי לטובת דיוק באבחנה וריפוי מהיר ויעיל.

אבחנת הדופק הסינית היא כמו צילום פנימי של האיברים. הרופא הסיני האינטגרטיבי יודע לאתר על גבי הדופק הרבה מאוד פרמטרים וביניהם מה מצבו של כל איבר ואיבר בגוף. מה במערכת האיברים גורם לו לבעיה תפקודית וכיצד תפקודו משפיע על איברים אחרים.

הלשון היא "מפה" עליה מתוחמים ומשתקפים כל האיברים הפנימיים- ולכן רופא סיני
בהסתכלותו על הלשון ומקבל אינדיקציה נוספת לגבי אבחנת מצב האיברים הפנימיים.

לאורך ולרוחב הגוף עוברים מסלולים הנקראים מרידיאנים (אפשר לחשוב על מרדיאנים כמסלולים עצביים- לא בדיוק כך, אבל לצורך המחשה) ממרידיאנים אלה כל אחד מהם יוצא מתוך איבר פנימי וממשיך עד לקצה אצבעות היד או הרגל. (ישנם עוד מרדיאנים והם לא יוצאים מאיבר ולא מגיעים לגפיים) לאורך מרידיאן זה נמצאים נקודות השפעה (נקודות דיקור). למשל על מסלול מרידיאן של איבר שלפוחית השתן ישנם 67 נקודות דיקור שכל נקודה אשר תידקר תשפיע על פעילות מסוימת אשר אנו רוצים לקיים אותה אם ישירות על תפקוד השלפוחית או דרכה על איברים שהיא משפיעה ומושפעת מהם. כאשר המטפל עובר עם אצבעו על המרידיאנים אלה הוא יודע לזהות את הנקודות הבעייתיות והמשמעות שלהם ולהעניק את הטיפול המתבקש.

סיכום האבחון ושיתוף המטופל/ת בממצאים והטיפול הנדרש.

הטיפול הקבוע יהיה דיקור. המטופל ישכב על הגב או הבטן ולפעמים יבוצע בישיבה. המטפל יידקר את הנקודות הרלוונטיות. בממוצע 8-10 מחטים לטיפול. הדיקור לא אמור לכאוב למעט תחושה קלה של נגיעת חוד המחט בעור ולא מעבר לכך. במקרים רבים הדיקור גורם לתחושת שלווה ואף נרדם.
זמן ההישארות עם המחטים בממוצע הוא כ- 35 דקות.
זמן שהייה בקליניקה כולל שיחה קצרה לעדכונים, זמן השמת המחטים וזמן השהייה עם המחטים – סך הכל כ- 45-50 דקות.

נדבך משמעותי בהצלחה בריפוי. מהתזונה נוצר הדם והדם הוא אשר מזין את כלל המערכות. על פי הצורך יתאים המטפל תפריט תזונה.
על פי המקרה המטפל ישלים את הטיפול באמצעות ביצוע טיפול טווינה (פיזיותרפיה סינית).
במקרים מסוימים ירשום המטפל מרשם צמחים ללקיחה פנימית ו\או לשימוש חיצוני על העור (וישלח לבית המרקחת להכנה) התומך ומחזק את תהליך הריפוי.

תלוי מקרה. יש מקרים של טיפול אחד בשבוע ויש מקרים שמחייבים שני טיפולים בשבוע במהלך החודש הראשון ולאחר מכן טיפול אחד בשבוע או טיפול אחד בשבועיים.

כל מקרה לגופו. המטפל לאחר האבחון יוכל לתת אומדן  סטטיסטי על פי מקרים דומים.
חשוב לציין, הדיקור מתבצע הרחק ממקום התלונה ואינו כואב.

מחיר לטיפול יכול להיקבע לאחר קבלת המידע מתוך האבחון אשר נעשה.

סובל/ת מבעיה כרונית ומחפש/ת פתרון שורשי, אמיתי ?

הטבה ייחודית לפונים דרך האתר – יעוץ מקצועי חינם ובנוסף 10% הנחה על אבחון וטיפול – פנה/י עכשיו ונחזור אלייך בהקדם!

רפואה סינית כי זה עובד

סובל/ת מבעיה כרונית ומחפש/ת פתרון שורשי, אמיתי ?

הטבה ייחודית לפונים דרך האתר – יעוץ מקצועי חינם ובנוסף 10% הנחה על אבחון וטיפול.  פנה/י עכשיו ונחזור אלייך בהקדם!

רפואה סינית כי זה עובד

סובל/ת מבעיה כרונית ומחפש/ת פתרון שורשי, אמיתי ?

הטבה ייחודית לפונים דרך האתר,
יעוץ מקצועי חינם ובנוסף 10% הנחה על אבחון וטיפול.
פנה/י עכשיו ונחזור אלייך בהקדם!

רפואה סינית כי זה עובד