רפואה פנימית

רפואה פנימית מהווה את הבסיס לכל מקצועות הרפואה הקליניים אשר אינם מצריכים התערבות ניתוחית.

רפואה פנימית קונבנציונאלית עוסקת בעיקר במתן כדורים וזריקות, ברוב המקרים כטיפול בסימפטומים.

רפואה פנימית סינית עוסקת באבחון, מניעה וטיפול בסיבה בעטייה מופיעים הסימפטומים.

בין יתר תחומי הטיפול להם יש מענה איכותי ברפואה הסינית הפנימית: מערכת עיכול, סוכרת, לחץ דם,  חוסר איזון של בלוטת התריס – תירואיד,  מערכת החיסון, כאב, פיברומיאלגיה, מיגרנה, עייפות כרונית, מערכת הנשימה, אסטמה, מחלות זיהומיות, מחלות עור, מחלות פרקים / דלקות פרקים, אלרגיה, נוירולוגיה, אנדוקרינולוגיה, נפרולוגיה ( מחלת כליות ולחץ דם), תסמונת גיל המעבר, מעי רגיז,  צרבת, הזעות יתר.

מספר יתרונות מהותיים ברפואה הסינית לטיפול במחלות פנימיות:

  1. ברפואה הסינית הטיפול הוא בגורם לסימפטום. התייחסות המשיבה את הבריאות האמיתית, השורשית ולא במתן התייחסות בכדורים או זריקות (כברפואה אחרת) לצורך השתקת התלונה.
  2. הרופא הסיני מתשאל את האדם על אורחות חייו, הרגלי תזונתו, עברו הרפואי, הדרך בה הוא התנהל וכך בעצם הוא מזהה את שרשרת התהליכים אשר יצרו את התלונה הספציפית ומתמקד בהשבת הריפוי " מההתחלה אל הסוף ", ריפוי שורש הבעיה.
  3. מכיוון שבתהליך האבחון והטיפול חוקרים לאחור, לתוך שרשרת התפתחות המחלה הספציפית, הטיפול בעצם יוצר תהליך הבראה של מכלול מערכות הגוף והנפש ובכך " על הדרך " מטופלות ונעלמות תלונות / מחלות אחרות מהם סובל האדם.
  4. אין תופעות לוואי שליליות. תופעות אם יהיו, יהיו כריאקציה ( תגובה) חיוביות לטיפול.
  • נעשית התייחסות והתאמה מלאה לשילוב הטיפול הסיני לכדורים ולטיפול מערבי אשר מקבל האדם.
  • הטיפול יוצר תחושת הירגעות ושלווה.

כלי הטיפול העיקריים: דיקור, צמחי מרפא, תזונה וטווינה / שיאצו.

א.  דיקור סיני ( או גם דיקור יפני ) – הדיקור משתמש באנרגיה הפנימית של הגוף. באמצעות הדיקור שולחים מסרים פנימיים למוח / לאיברים הפנימיים להתחיל לבצע שינוי בהתאמה לאבחנה.

ב.  צמחי מרפאצמחי המרפא ( צמחים תקניים, מאושרים על ידי משרד הבריאות וכוללים את כל ההכשרים הדתיים )    ניתנים כפורמולה (שילוב של מספר צמחים ) או כצמח בודד בהתאם לאבחנה אינדיבידואלית.

צמחי המרפא ניתנים בשני מקרים:

  1. מתן באופן זמני. הגוף במקרים מסוימים חסר בחומרים חיוניים לצורך יצירת השינוי המתבקש ולכן יש צורך לתמוך בו בתחילת התהליך.
  2. בפעולת הדיקור הרופא הסיני משתמש בחומרים (  הצמחים ) האלה לטובת ניתוב ההזנה לאיברים הפנימיים אשר כל אחד מהם ( מהאיברים ) אחראי על תפקודים ספציפיים בתהליך הריפוי.

ג.   תזונה תזונה היא המרכיב החשוב ביותר בטיפול במחלות ( הן נפשיות והן פיזיות ). בהמשך לתהליך עיכול התזונה נוצר הדם. הדם בונה את הרקמות, הגידים, הרצועות והעצמות, ובכלל את האדם כולו. בדם נמצאת גם הנפש לכן  יש חשיבות לתזונה ממוקדת לצורך הבראה ממצב מסוים.

על פי הרפואה הסינית לכל איבר בגוף יש צורך במרכיב אנרגטי אחר מתוך המזון. כאשר איבר מסוים לא מקבל או מקבל יותר מדי מזון ספציפי, הוא יוצא מאיזון ומביא איתו את השלכותיו על ידי תסמינים הספציפיים לו.

ד.  טווינה / שיאצו –  טווינה ושיאצו הינם טכניקות הכוללת טכניקות עיסוי, מתיחות ומניפולציות התומכות בפתיחת מעברי  נוזלים ודם ממקומות בהם יש תקיעות במעבר האנרגיה. המטפל עובר עם אצבעותיו על מסלולי המרידיאנים ויודע היכן  נמצאות הנקודות עליהם יש לעבוד על מנת להחזיר את הזרימה התקינה לכל המערכת.

סובל/ת מתסמונת העייפות הכרונית ומחפש/ת פתרון שורשי, אמיתי ?

הטבה ייחודית לפונים דרך האתר – יעוץ מקצועי חינם ובנוסף 10% הנחה על אבחון וטיפול – פנה/י עכשיו ונחזור אלייך בהקדם!

רפואה סינית כי זה עובד