Consciousness-pain-illness

כאב ו/או מחלה הינם מצב של תקיעות בין הרצוי למצוי כאשר ביניהם נמצאת הנשמה.

הרצוי נמצא ברצונותיו, שאיפותיו, ציפיותיו והשקפת עולמו של האדם ואלה שייכים לעולם הרוח.
המצוי הוא המציאות איתה נאלץ האדם להתמודד בפועל וזה שייך לעולם החומר /גוף פיזי.

מי שנמצאת כמתווכת בין הרצוי למצוי היא התודעה.

כאשר האדם מוכן ונפתח להתבונן בעצמו, באורח חייו, בהסתכלות על מחשבותיו ותפיסותיו (עולם הרוח) ומבין מה עליו לשנות, ההבנה הזאת היא התובנה, (תובנה נמצאת אצל כולנו, לפעמים היא לא באה לידי ביטוי בצורה בהירה) תובנה זאת כאשר יפעל האדם על פיה היא זו אשר תחבור לנשמה ותזרום לתוך הגוף הפיזי. מחיבור מאזן זה נוצר הריפוי. החיבור המתאים בין הנשמה לגוף.

" ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם " שמות פרק כה פסוק ח'

הפרשנות שלי: כאשר האדם ישקיע בעצמו, כי אז תבוא הבריאה ("בריאה" לשון בריאות) ("תשכון " לשון: השכינה= הרוח האלוהית) להתקיים בו.

היא עושה זאת באמצעות הכלים:  אקופונקטורה / דיקור סיני, דיקור יפני, תזונה, צמחי מרפא,  טווינה (עיסוי ופיזיותרפיה) בשילוב ידע וכלים של הרפואה המערבית כגון: בדיקות מעבדה,  צילומים ובדיקות ואבחנות נוספות.

דיקור סיני לטיפול בכאב נעשה לאחר תשאול ייחודי ומעמיק המספק לרופא הסיני את היכולת להגיע לאבחנה הכוללת את כלל התהליכים, שלב אחר שלב בחייו של האדם אלה אשר הביאוהו למקומו כיום עם תלונותיו.

מחשבותיו של האדם, אלה אשר הוא  מכניס מהחוץ דרך העיניים, ראייה, שמיעה, ריח וטמפרטורה, לעומת מבנהו הפנימי הנפגש עם אלה והפרשנות שלו כלפיהם, יוצרת רטט / תדר המפעיל תהליך. תהליך זה מצד אחד יכול לייצור הנאה ובנייה אך מנגד יכול ליצור כיווץ וכאב ובתהליך מתמשך כזה, מתפתחות המחלות הכרוניות.

לדוגמה: אדם הנמצא בדאגה מוגברת ומתמדת יפגע בלבלב / טחול וזה יביא למחלת הסוכרת.

כך, לכל מחשבה מיוחס איבר פנימי המושפע ממנו והמתמודד מולו. הרופא הסיני באמצעות כלי האבחנה שלו מזהה מי הם האיברים המעורבים.

דוגמה נוספת: כאבי גב– כאבי גב במקרים רבים כלל לא שייכים לבעיה מבנית / שלד, אלא למתחים נפשיים מתמידים אשר יוצרים כיווץ של הגידים, רקמות, שרירים ( ויכולים להביא לחץ כבד על הדיסקים הבין חולייתיים ולגרום לפריצת דיסק) וכל תנועה רגילה הופכת לכאב.

בקליניקה, אני פוגש אנשים רבים אשר במשך תקופות ארוכות לא נמצא המרפא לכאבם / חוליים. הם כבר קיבלו ממספר רב של רופאים כדורים, זריקות ( טיפול בכאב, בסימפטומים ) אך ללא הקלה משמעותית.

האבחון בכלי הרפואה הסינית מאפשר לי להגיע ולהבין ( ככל הניתן )את ההקשרים הפנימיים, הרגשיים, נפשיים אשר הביאו לביטוי הפיזי.

רשימה חלקית לתלונות פיזיות היכולות להיות על רקע מתח נפשי :

בעיות עיכול, שלשול, עצירות, מעי רגיז, כאבי בטן עוויתיים, צרבת, הזעת יתר, כאבי גב, פריצת דיסק, כתף קפואה, כאבים בברכיים, קוצר נשימה, בעיות עור, גרד בעור, פטרת, פסוריאזיס, אקנה, סחרחורות, כאב ראש, מיגרנה, קשב, ריכוז והיפראקטיביות ADHD, כאב כרוני, לחץ דם, סוכרת, חוסר איזון של בלוטת התריס, חילוף חומרים, דלקות שונות וסרטן.

סובל/ת מבעיה רפואית ?
מלא/י הטופס וקבל/י יעוץ מקצועי

רפואה סינית כי זה עובד
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן