פסוריאזיס תסמינים וטיפול

פסוראזיס תסמינים וטיפול

פסוריאזיס תסמינים וטיפול

פסוריאזיס- תסמינים: תופעה עורית המתבטאת בנגעים כרוניים של העור.

אפידמיולוגיה: התופעה מוכרת יותר אצל בני 20 עד 40. נשים וגברים באופן שווה.

איך זה קורה?:

במצב תקין, בשכבת העור העליונה מתחלפים התאים (תאי קשקש) פעם בחודש. לעומת זאת בפסוריאזיס התחלופה מהירה הרבה יותר והדבר גורם הכבדה על יכולת הפינוי של תאים והם מצטברים ונראים כפי שאנו רואים אותם, אדמומיות וקילוף. המצב גם יכול לגרום לדלקת פרקים ולפעמים להעמיק למצב הנקרא פסוריאזיס פוסט ולאריס ואז גם נראה נגעים מוגלתיים.

סיבות שכיחות להופעת פסוריאזיס:

גנטיקה – בקליניקה אני פוגש מטופלים רבים אשר יש שכיחות גבוהה בין המטופל לבני משפחתו באשר לתופעה, אך אין הדבר אומר כי כל מי שבמשפחתו ישנה התופעה גם הוא יסבול ממנה. הדבר מאוד תלוי באורח חייו של הפרט.

מצב נפשי – מחקרים הוכיחו קשר נפשי  משמעותי אצל עד 60% מהסובלים. מתח מוגבר יביא להתפרצות התופעה.

שינה – חוסר שינה הוא גורם מהותי בהתפתחות סטרס נפשי.

תזונה – אי התאמה תזונתית בהחלט תביא להגדלת הסיכוי להתפרצות התופעה. על פי הרפואה הסינית ישנם מזונות המטפלים בתופעה ובמניעתה.

 • פסוריאזיס אינה מדבקת. לא עוברת מאדם לאדם – פרט למעבר גנטי.
פסוראזיס תסמינים וטיפול

פסוריאזיס טיפול – רפואה סינית:

לרפואה הסינית ובפרט לדיקור הסיני  יש ניסיון וידע רבים בטיפול בפסוריאזיס אם בשיטות הטיפול המסורתיות ואם בשיטות המודרניות.

מכיוון שהטיפול בפסוריאזיס ברפואה הסינית מטפל באדם ולא במחלה, הטיפול מתקן את המצבים הפנימיים (ללא כדורים/זריקות /חומרים כימיים אחרים) אשר יצאו מכלל איזון והביאו את התוצאה אל העור וכך מטפל בשורש ולא בתוצאה.
הרופא הסיני האינטגרטיבי ישלב בין הממצאים של הרפואה המערבית (בדיקות מעבדה, אבחנות וסיכומים) לבין אבחנתו האישית. שילוב המבטיח שיפור משמעותי ביכולת הריפוי.

כלי הדיקור העומדים לרשות הרפואה הסינית לטיפול בפסוריאזיס:

 1. דיקור סיני לטיפול בפסוריאזיס

             דיקור סיני לטיפול בפסוריאזיס הוא מהטיפולים היעילים עם התוצאות הטובות שיש בתחומי הרפואה השונים.
             נוסחת הדיקור לטיפול בפסוריאזיס נבחרת כאשר היא כוללת אסטרטגיה טיפולית מקיפה עם התייחסות עיקרית לריפוי התופעה מהשורש
             (ולא עם כדורים, משחות וכדומה אשר מנסים להקל על התסמינים).   
             הדיקור כולל מחשבה על האדם הספציפי אשר מגיע עם פסוריאזיס על קורות חייו, כגון: מחלות רקע, כדורים שלוקח, עיסוקו, קשיים בחיים, טרדות, תזונתו, שינה ועוד.

  • דיקור ב"שיטת האיזון" דיקור "נוירולוגי דיסטאלי"

                         דיקור סיני לטיפול בפסוריאזיס בטכניקה מודרנית מתקדמת הנקראת " שיטת האיזון (Balance method) של ד"ר ריצ'ארד טאן". הדיקור הוא דיקור דיסטאלי ועל אזורי שיקוף
                         המדמים את האזור הבעייתי, דהיינו, הדיקור יהיה במקום מרוחק ממקום התלונה. לדוגמא כתם פסוריאזיס בעור סביב המרפק יטופל באמצעות דיקור סביב הברך או הקרסול.

  • דיקור בשיטת YNSA " נוירו אקופונקטורה " טכניקה מודרנית מתקדמת המהווה כטיפול מיקרו סיסטמי בה הדיקור נעשה בקרקפת (לא כואב). הטכניקה פותחה על ידי ד"ר טושיקצו יאממוטו. הטכניקה משלבת בין האנטומיה והפיזיולוגיה על פי הרפואה המערבית לבין גישת הדיקור המסורתית
   לדוגמה, לטיפול בפסוריאזיס  יש אזור בקרקפת המזוהה במדויק עם מיקום הכתם בגוף. ניתן לטפל כך גם בהיבט הפיזי וגם הנפשי של הפסוריאזיס.

דיקור יפני לטיפול בפסוריאזיס- דיקור יפני מזכיר מאוד את הדיקור הסיני. הוא נקרא גם אקופונקטורה מודרנית.
ההבדלים הם בעיקר בכך שבדיקור היפני המחטים דקות יותר והדיקור שטחי יותר והוא מתבסס על איתור וטיפול דרך נקודות רפלקס ( נקודות רגישות) בגוף. נקודות הרפלקס מתארות חוסר פנימי באיזון השייך לאיברים ספציפיים. באמצעות הטיפול היפני הרפלקסים אמורים להשתחרר בזמן טיפול ולהוות אינדיקציה לטיפול יעיל.

 1. טווינה / שיאצו לטיפול בפסוריאזיס- טווינה ושיאצו הינם פיזיותרפיה סינית (שילוב של פיזיותרפיה עם עיסוי)   הכוללת טכניקות עיסוי, מתיחות ומניפולציות התומכות בפתיחת מעברי נוזלים ודם ממקומות בהם יש תקיעות במעבר האנרגיה. הטיפול נעשה באמצעות ידיו של המטפל. המטפל עובר על מסלולי המרידיאנים ויודע היכן נמצאות הנקודות עליהם יש לעבוד על מנת להחזיר את הזרימה התקינה לכל המערכת. בדומה לטווינה ושיאצו ניתן להיעזר בכירופרקטיקה ועיסוי רפואי.
 2. צמחי מרפא לטיפול בפסוריאזיס יותאמו לאחר אבחנה אישית, אינבידידואלית. אין מצב שבו שני אנשים עם פסוריאזיס יקבלו את אותו מרשם צמחי מרפא. צמחי המרפא ) יוכנו על ידי רוקח מורשה. צמחי המרפא כוללים הכשרי דת.
 3. תזונה לפסוריאזיס: חשוב להבין כי הדם הוא הנושא כאן. אם אין כמות ואיכות דם המגיעים אל הפריפריה, העור יקבל מהם הכי מעט ויתייבש. יובש בעור יוצר גירוי וקילוף.

הדם נוצר מהתזונה ולכן חשיבות גבוהה ביותר לתזונה.

טיפול תזונתי לפסוריאזיס יינתן לאחר אבחון מעמיק של אורחות חייו  של האדם.

התזונה הסינית היא ידע עתיק יומין וחכם במיוחד. היא פועלת על פי האנרגיה של המזון: צבע, טעם, טמפרטורה, החלק אשר נלקח מהצמח ועוד (ולא כפי הרפואות האחרות) לכל איבר ואיבר בגוף יש צורך במרכיב אנרגטי אחר מתוך המזון. כאשר איבר מסוים לא מקבל או מקבל יותר מדי מזון ספציפי, הוא יוצא מאיזון ומביא איתו את השלכותיו על ידי תסמינים ספציפיים לו.

מזונות שיש להימנע מהם:

בתזונה המתועשת ישנם הרבה חומרים המחמירים את תסמיני הפסוריאזיס.

רשימה חלקית של מזונות אלה: קמח לבן לסוגיו, שומן טראנס, חומרי שימור, סוכרים, מזון מעובד חומרי טעם וריח, צבעי מאכל, מונוסודיום גלוטומט. כל אלה נכנסים לגופינו נתקעים ופוגעים בעור ובבריאות. התזונה הסינית יודעת לעשות עבודה בלשחרר ולהוציא את הרעלנים האלה.

כלים נוספים לטיפול בפסוריאזיס:

טריגר פוינטס לטיפול בפסוריאזיס. הטיפול מתבצע על ידי לחיצות והנעה של נקודות רגישות על פני הגוף אשר חסומות. פעילות זו מביאה לידי זרימת דם משופרת וכך מאפשרת לאזור המטופל לקבל חמצן וחומרי הזנה. בגישה טיפולית זו השיפור מורגש מיידית.

עיסוי רקמות עמוק- גישה טיפולית המשחררת שרירים גידים ורצועות ופותחת את הגוף לזרימה נכונה ושחרור ממגוון תלונות פיזיות ונפשיות.

טיפול בביופידבק לפסוריאזיס– ביופידבק הינה שיטה בה המטופל מחובר מחשב באמצעות חיישן ומונחה על ידי המטפל לביצוע פעילויות כגון: יצירה ואחזקה של מחשבה, הפעלה פיזית של איבר זאת תוך כדי קבלת משוב מהמטפל ומהמחשב לגבי ביצועיו. כך לומד המטופל לשנות את לטובה את מחשבותיו ופעולותיו ולהקנות לעצמו הרגלים בריאים.

נטורופתיה לטיפול בפסוריאזיס. בנטורופתיה מדובר על בירור מעמיק של אורח החיים בדגש על התזונה. הטיפול יהיה בעיקרו באמצעות שינוי תזונתי של התפריט ויכלול תוספי תזונה וויטמינים.

הומיאופתיה לטיפול בפסוריאזיס-  טיפול הומיאופטי נעשה על ידי הכנת תרכיב (נוזלי או תרכיב קשה -גלובולים)  של חומרים מדוללים עד להשארה של הזיכרון שלהם בלבד בחומר. התרכיב יתאים באנרגטיקה שלו למצב אישיותו / מחלתו של האדם. על פי התפיסה: " דומה בדומה יטפל ".

 • מקרה מהקליניקה
איתי, בן 29 עובד כברוקר בבורסה. הגיע עם תלונה על התקפי חרדה. בתשאול אמר גם שסובל מפסוריאזיס אך כבר לא מנסה לטפל כי אף פעם לא הצליחו לו הטיפולים.

לאחר תשאול ואבחון מקיפים עלה בדעתי כי הפסוריאזיס אשר נשאר תקוע אצלו, נובע בסבירות גבוהה מהחרדות עליהם הוא מתלונן. הסברתי לו את דעתי.
התחלתי לטפל בחרדות ולאחר 4 מפגשים טיפוליים בהם הפך נינוח ומעט פחות חרדתי סיפר והראה לי כי סימני הפסוריאזיס (על כף היד ועל הירך) הולכים ומצטמצמים.. המשכנו עוד 3 מפגשים לטיפול בנושא החרדה והיא הלכה וכמעט ונעלמה. הסימנים של הפסוריאזיס קטנו יחד איתה אך לא לגמרי נעלמו. בשלב הזה ביקש איתי שנעבור לטפל בפסוריאזיס. הצעתי כי נסיים כרגע את הטיפול התדיר בחרדה וניפגש לאחר שבועיים ונראה כיצד להתייחס.
נפגשנו לאחר שבועיים והוא סיפר על שהוריד שעת עבודה ביום ומצא זוגיות והפסוריאזיס כמעט ולא קיים ואמר ושמבחינתו הטיפול מושלם וכרגע אין עוד צורך להמשיך- הסכמתי. מקרה קלאסי של גוף- נפש.

 

בריאות | בר ריפוי – קליניקה לטיפול ואיזון הגוף והנפש

סובל/ת מפסוריאזיס ומחפש/ת פתרון שורשי, אמיתי ?

הטבה ייחודית לפונים דרך האתר – יעוץ מקצועי חינם ובנוסף 10% הנחה על אבחון וטיפול – פנה/י עכשיו ונחזור אלייך בהקדם!

רפואה סינית כי זה עובד