אטופיק דרמטיטיס גורמים וטיפול

אטופיק דרמטיטיס טיפול

אטופיק דרמטיטיס טיפול​

תסמינים: תפרחת אדומה עם יובש בעור וגרד.

מדובר בדלקת כרונית של העור עם הפרשה עודפת מבלוטות החלב אל העור והתייבשות החלב על העור. בדרך כלל יש בעברו של האדם רקע של אלרגיה, אסטמה, קשיים מנטאליים.

לרוב קשר תורשתי.

ברפואה המערבית עדיין לא יודעים מה הגורם.

טיפול תרופתי קונבנציונלי באסטמה של העור מחליש את מערכת החיסון ובהמשך וגורם להיווצרות תופעות לוואי.

אטופיק דרמטיטיס טיפול

אטופיק דרמטיטיס טיפול ברפואה הסינית:

ברפואה הסינית אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור ) נקראת "מחלת ארבעת הקפלים" מכיוון ששכיחות התפרחת היא בקפלי הידיים והרגליים.

מכונה גם "אסטמה של העור" מכיוון שיש לה שכיחות רבה אצל הסובלים מבעיות נשימה ואסטמה.

הסימנים הם על רקע נוכחות חום ורעילות בדם ובעור. החום בדם מייבש את נוזלי הגוף ואת נוזלי הדם וכך נוצר היובש על פני העור.   

הרופא הסיני האינטגרטיבי יבצע אבחון לצורך מציאת הגורמים אשר מביאים ליובש ורעילות בדם ויבחר בשיטת דיקור ספציפית על מנת לווסת את מערכות הגוף ולשחרר חום מהגוף והדם וכן סילוק רעלים. פעילות זאת תקטין מהר ומשמעותית את התפשטות הגרד.

במקביל, יוסיף הרופא הסיני פורמולת צמחי מרפא סיניים לשימוש פנימי לתקופה ראשונה של הטיפול על מנת להעצים את תהליך הריפוי.
כל זאת מבלי חומרים מזיקים כדורים / סטרואידים וללא תופעות לוואי או סיכון.

כלי הטיפול ברפואה הסינית לטיפול באטופיק דרמטיטיס:

דיקור סיני לטיפול באטופיק דרמטיטיס ( אסטמה של העור) הרופא הסיני יוצר נוסחת דיקור אשר מצד אחד מסלקת את החום והרעילות מהמערכת ומלחלחת ומזינה את העור ובמקביל מטפל בהרגעת הנפש. ( קישור ללשונית "שיטת הטיפול שלי")

טיפול בדיקור לאטופיק דרמטיטיס לא מכיל חומרים כימיים חיצוניים כגון כדורים אלא משתמש בכוחות הפנימיים של הגוף אשר יצאו מאיזון לטובת השבת הבריאות אל העור.

הדיקור נעשה רחוק מהתפרחות ואינו כואב.

צמחי מרפא לטיפול באטופיק דרמטיטיס ( אסטמה של העור) – הרופא הסיני לאחר האבחנה יכין פורמולת צמחי מרפא על פי המדדים הייחודיים לאדם הספציפי הסובל מהתפרחת. צמחי המרפא יעבדו יחד עם טיפול הדיקור וכך יגיע במהרה השיפור המיוחל.

את מרשם צמחי המרפא שולח הרופא הסיני לבית מרקחת להכנה על ידי רוקח מורשה. לכל הצמחים יש הכשר הלכתי.

תזונה לטיפול באטופיק דרמטיטיס ( אסטמה של העור) בהתאם לממצאים, ימליץ הרופא הסיני על תזונה ייעודית  לצורך הריפוי. תזונה היא מרכיב ראשון בחשיבותה בריפוי. בהמשך לתהליך עיכול התזונה נוצר הדם. הדם בונה את הרקמות, הגידים, הרצועות, העצמות והעור, ובכלל את האדם כולו. בדם נמצאת גם הנפש לכן יש חשיבות ראשונית לתזונה וממוקדת לצורך ההבראה.

תזונה ועור – בתזונה המתועשת ישנם הרבה חומרים הפוגעים בבריאות, רשימה חלקית: קמח לבן לסוגיו, שומן טראנס, חומרי שימור, סוכרים, מזון מעובד חומרי טעם וריח, צבעי מאכל, מונוסודיום גלוטומט. כל אלה נכנסים לגופינו נתקעים ופוגעים בבריאות. התזונה הסינית יודעת לעשות עבודה בלשחרר ולהוציא את החומרים האלה וזאת רק לפי תזונה ולא חס וחלילה על ידי כדורים רפואיים כימיים.

טווינה / שיאצו לטיפול במערכת החיסון-  טווינה ושיאצו הינם פיזיותרפיה סינית (שילוב של פיזיותרפיה עם עיסוי) הכוללת טכניקות עיסוי, מתיחות ומניפולציות התומכות בפתיחת מעברי נוזלים ודם ממקומות בהם יש תקיעות במעבר האנרגיה. הטיפול נעשה באמצעות ידיו של המטפל. המטפל עובר על מסלולי המרידיאנים ויודע היכן נמצאות הנקודות עליהם יש לעבוד על מנת להחזיר את הזרימה התקינה לכל המערכת. בדומה לטווינה ושיאצו ניתן להיעזר בכירופרקטיקה ועיסוי רפואי.

כלים נוספים :

טריגר פוינטס לטיפול באטופיק דרמטיטיס ( אסטמה של העור) הטיפול מתבצע על ידי לחיצות והנעה של נקודות רגישות על פני הגוף אשר חסומות. פעילות זו מביאה לידי זרימת דם משופרת וכך מאפשרת לאזור המטופל לקבל חמצן וחומרי הזנה. בגישה טיפולית זו השיפור מורגש מיידית.

עיסוי רקמות עמוק: גישה טיפולית המשחררת שרירים גידים ורצועות ופותחת את הגוף לזרימה נכונה ושחרור ממגוון תלונות.

טיפול בביופידבק – ביופידבק לטיפול באטופיק דרמטיטיס ( אסטמה של העור) היא שיטה בה המטופל מחובר מחשב באמצעות חיישן ומונחה על ידי המטפל לביצוע פעילויות כגון: יצירה ואחזקה של מחשבה, הפעלה פיזית של איבר זאת תוך כדי קבלת משוב מהמטפל ומהמחשב לגבי ביצועיו. כך לומד המטופל לשנות את מחשבותיו ופעולותיו ולהקנות לעצמו הרגלים בריאים.

נטורופתיה לטיפול באטופיק דרמטיטיס ( אסטמה של העור). בנטורופתיה מדובר על בירור מעמיק של אורח החיים  בדגש על התזונה. הטיפול יהיה בעיקרו באמצעות שינוי תזונתי של התפריט ויכלול תוספי תזונה וויטמינים.

הומיאופתיה לטיפול באטופיק דרמטיטיס ( אסטמה של העור) הטיפול נעשה על ידי הכנת תרכיב (נוזלי או תרכיב קשה -גלובולים)  של חומרים מדוללים עד להשארה של הזיכרון שלהם בלבד בחומר. התרכיב יתאים באנרגטיקה שלו למצב אישיותו / מחלתו של האדם. על פי התפיסה: " דומה בדומה יטפל ".

  • מקרה מהקליניקה

אל הקליניקה הגיעה אישה בת 26 (נשואה + 1) עם פריחה וגרד בקפלי המרפקים ועל האזור שבין הגבות וסביב האף.

סובלת מהתופעה עוד מילדותה. הפריחה והגרד מחמירים בעיתות לחץ נפשי. היא עובדת בחברת הייטק ויש לה פרויקטים איתם היא מנסה להתמודד אך מאוד קשה לה ואז גם מחמירה התופעה.

מדווחת על עייפות קיצונית, קשיים בריכוז, סחרחורות, קור פנימי, מחזור לא סדיר, נשירת שיער ועצירויות.

כמו כן  מדווחת כי טמפרטורה חמה ואקלים יבש מחמירים את התלונה.

תזונתה לא מתאימה כלל. אוכלת מהר ולא מזונות בריאים.

לאורך השנים הייתה בטיפולים אצל רופאי עור ורופאים אלרגולוגים ( מומחים באלרגיה) וקיבלה כדורים ומשחות אך ללא תוצאות משמעותיות.

אבחנה: לאחר תשאול ואבחון המסקנה אליה הגעתי היא: שמדובר במצב של חסר דם.

טיפול: שתי סדרות של טיפולים, כל אחת בת 5 מפגשים. מרווח שבועי בין הפגישות.

הטיפול כלל: דיקור, צמחי מרפא והנחיות תזונתיות.

הדיקור וצמחי המרפא משתלבים יחד להנעת טיפול. צמחי המרפא אשר נספגו בגוף סיפקו לפעולת הדיקור חומר לעבוד איתו לטובת שינוע של אנרגיה ממקום למקום וויסות הכוחות של האיברים הפנימיים.

מהלך הטיפולים:

במפגש השלישי דיווחה כי ישנה שינה עמוקה יותר, ויותר אנרגטית במהלך היום וכן פחות תחושת עצירות.
בפגישה החמישית דיווחה כי פחות מתגרדת ויותר רגועה. קבענו פגישה לעוד שבועיים.

בפגישה השישית הראתה כי על עורה נותרו רק מעט סימני אודם קטנטנים והיא כבר אינה מתגרדת ואין כל קילוף בעור.

בפגישה התשיעית והעשירית לא נותר זכר לתופעה אשר ליוותה אותה שנים וכן וחל שיפור בכל יתר הפרמטרים עליהם התלוננה בהתחלת הטיפול.

קבענו עוד שתי פגישות במרווח של שלושה שבועות  – לתחזוקה.

בריאות | בר ריפוי – קליניקה לטיפול ואיזון הגוף והנפש

סובל/ת מאטופיק דרמטיטיס ומחפש/ת פתרון שורשי, אמיתי ?

הטבה ייחודית לפונים דרך האתר – יעוץ מקצועי חינם ובנוסף 10% הנחה על אבחון וטיפול – פנה/י עכשיו ונחזור אלייך בהקדם!

רפואה סינית כי זה עובד